Atasözleri ve Anlamları Açıklamalı Atasözü Deyimler Sözlüğü.

Atasözleri ve Açıklamalı Anlamları. Türk Atasözleri Anonimdir ve Söyleyenleri Belli Değildir. Bu Sebepten Türk Atasözleri Köklü, Özdeş ve Anlamlıdır.

 

Binlerce atasözü içinde atasözleri ve anlamlarını Google ile arayın!

 
 

Akıllı düşman, akılsız dosttan hayırlıdır (deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun).

Akıllı düşman, akılsız dosttan hayırlıdır (deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun). Atasözünün Anlamı, Atasözleri Sözlüğü ve Açıklamalı Anlamları

Akılsız kimse dostu için iyi niyet beslediği halde, yaptığı işin ne gibi sonuçlar doğuracağını bilmediği için insana zarar verebilir. Akılsızlık, iyi niyet gerekçesiylede olsa kötü sonuçlar verir. İyi ve yararlı sonuç için iyi niyet yeterli değildir, bunun için önce akıl gerekidir. Ahmağın kaş yapayım derken göz çıkartmasının sebebi beyinsizliğidir. Ahmağın nerede nasıl vuracağı hiç belli olmaz. Oysa insan, akıllı düşmanının kötülüğü, akıl yoluyla sezer, gereken önlemi alır. Akıllı düşmanla anlaşmak daha kolaydır.

Akıllı düşman, akılsız dosttan hayırlıdır (deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun). Atasözü Anlamını Lütfen Sizde Paylaşın

Akıl kişiye (adama) sermayedir.

Akılları pazara çıkartmışlar, herkes (yine) kendi aklını beğenmiş (almış).

Akıllı düşman, akılsız dosttan hayırlıdır (deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun).

Akıllı hırsız, şaşkın ev sahibini bastırır.

Akıllı köprü arayıncaya dek (kadar), deli suyu geçer.

 

Rastgele Seçilmiş Atasözleri ve Anlamları

 

Ödev

Resim

Tüm atasözleri ve anlamlarına yukarıdaki menüden ulaşabilirsiniz

Binlerce atasözü ve anlamı içinden arama yap! İstediğin atasözü ve anlamlarını hemen bul!

Siteyi Destekleyenler : İTÜ Fen ve Edebiyat Rüya Tabirleri Moda Kadın İşlemci Karşılaştırma

 
 
 
 

Tüm anonim içerik açıklamaları ve hakları saklıdır. © 2008-2013 Atasözleri ve Anlamları, Atasözleri ve Anlamları sitesini kullanmakla tüm anayasal hukuki şartları kabul etmiş sayılırsınız.
Kaynak gösterildiği taktirde açıklamaları ile birlikte atasözleri sitenizde yayınlanabilir. Tüm özgün içerik Kartal 10. Noterliği imzası ve Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir.